Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek 

(↓V současnosti je Stázka ustájená v Ponycentru.Spolu se snažíme o zajímavou a pestrou praci v hodine, ktera bude bavit nás obě. Prevazne se venujeme parkuru a chtely bychom jezdit vice na VT a závody. V Parkurech zkousime kombinace tezkeho toceni s ruzně vysokymi prekazkami. Stázce to jde dobre, ale jeste to neni ono. V hodinach jezdime s vice konmi,aby se vylepšila obratnost a ovladatelnost.Smiley

Momentálně hledáme sponzora pro naše závodění a hlavně taky pro to, aby mohla Stázka zůstat u nás ve stáji.↑)

22.3.2009 Stázka opustila  ponycentrácke stáje na Kuksu a zamířila vstříc novému osudu v Majetíně se svojí novou majitelkou  Natálkou Zaoralovou. Přejeme jim mnoho úspěchů do budoucna.

fotografie-http://www.konik.tym.cz/

19. únor- Tak na dnešek jsem se po včerejšku opravdu těšila. Máme totiž TŘÍDENNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NA AMERICE!:) Asi to napíšu i do Stázčiných akcí . Na Ameriku jsme šly pokopytě. Nebyl zde žádný větší problém. Když jsme konečně dorazily do cíle a vstoupily do stáje, Stázka hrozně hnala. Když jsme přišly k našemu boxu, Stázce se vůbec nelíbil. Až po chvilce přemlouvání přece jenom vkročila. :) Po odstrojení jsme jí dala trochu sena, ale nežrala a jen se rozhlížela. Doufala jsem, že to bude dobrý.

Za nějakou chvíli jsme už kráčely po hale. Stázka se všelijak otáčela , tak jsem měla dojem že se bojí. Nechala jsem jí, aby mě předběhla, aby si halu mohla prohlédnout, ona to však využila uplně jiným způsobem. Rozcválala se a vytrhla mi otěže! Paní černá jí rychle odchytla a když kruhovku uvolnil Goš, tak jsme ji tam vzaly. V kruhovce občas poskočila ,ale jinak dobrý. Tak jsme si na ní na chvilku do kruhovky sedla a byla zase v pohodě. Docela jsem si oddychla. Opustily jsme kruhovku a vydaly se vstříc nebezpečím.:)) Stázka se zase chovala postrašeně, pak najednou naklusala, já jsem v tom zatím neodhalila žádnou zlotřilost. No a pak začala vyhazovát....á já letěla. Stázka mi cvalem utekla, ale nechala se bez problému chytit. Nasedla jsem. Pozdeji, to už s trenérem jsem opět putovala k zemi. A to když jsme nacválaly, tak vyhodila(vytrhla mi totiž otěže) , ale já jsem chtěla otěže zpátky, což obyčejně nedělám a tak jsem se za nima trochu předklonila a stázka si ještě dvakrát vyhodila a právě tím mě dostala dolů. Tentokrát jsem jí nepustila otěže a tak se hned zastavila. Zbytek tréninku se mi už akorát pokoušela chodit po pleci.

Připomínky trenéra: Narovnej se, prošlápní paty

18.února 2009- Dneska byl krásný den. šla jsem se Stázkou na kolbiště, kde bylo asi 25cm sněhu. Krása!S radami od Lucky W. jsem se po vykrokování pustila do svižného klusu. Stázka šla opravdu pěkně. Párkrát jsme si zajely slalomek a když jsme dostaly povolení cválat, náležitě jsme si to užily. žádný problém nebyl, z čehož jsme byla přijemně překvapená. Pozdeji jsme klusaly na volných otěžích a Stázka nosem rozrážela sníh.Smiley Dneska jsem si na Stázce připadala tak, jakoby byla Stázka uplně normální(spíš lepší xD) poník ,  jinak řečeno- SENZA!

Obrazek

31.Prosince 2008- Dneska, jak jistě všichni víte, je Silvestr.:) Ale ani to neovlivnilo moji touhu, přijet za Stázkou. Na čištění byla jako vždy perfektní. Jezdit jsme se opět vydaly na kolbiště spolu s ostatními jezdci...na koních (Ovšem)!:-)) Když se Gošula splašil a vyrazil cvalem, docela jsem čekala, že Stázka začne vyhazovat, jak to dělala vždy, když ji něco vyděsilo, ale tentokrát jen nacválala( lehce po pleci) a dala se rychle uchlácholit, že se nic neděje. Když jsme se obě uklidnily, napadlo mě, že bychom se Stázkou mohly začít praktikovat i rychlejší klus. Tak jsme si takhle klusaly a mě se najednou zamanulo zpomalit do klusu velmi pomalého...:-D Asi jsem jí vzala zpátky moc, protože mi skoro zastavila, ale nestihla dokončit svoje zastavovací dílo, jelikož jsem jí zase pobídla a vyklusaly jsme pomalounkým klusem. Později( Když už jsme měly několikrát úspěšně zajetou kavaletkou řadu i oba slalomy) jsme se rozhodly pro krátké zacválání. Na poprvé mi nenacválala okamžitě, ale druhý pokus byl až překvapivě perfektní....Fakt to dneska bylo super a myslím, že i Stázce se dnešní ježdění líbilo, nebo aspoň že ji nevadilo!Smiley

:-))

Obrazek

27.Prosinec- Jsem ráda, že jsem se k tomuto psaní zase konečně dostala. Včera a předevčírem jsme( J.Černá,Já a fotograf) si Stázkou s Gošulou vzali do jízdárny na takové to "vyběhání" a další den práci. Až dnes jsem se tedy vyhoupla do sedla a vyjela na kolbiště!Smiley Byla to sice pouze přiježdovací práce v klusu(Bylo taky moc tvrdo na cválání), ale Stázka byla hodná, opravdu hodná...zkoušely jsme obrat kolem předku a šel jí docela dobře...ještě to vypilujem!:) Bylo to moc fain...už se těším na příště..:))

PS: Když jsem si prohlížela fotky, tak jsem si přece jenom zase uvědomila, jak je Stázka krásná...

Obrazek

24.října- Včera byl krásný den. Tak jsem to taky náležitě využila.Smiley Hned po opracování jsem opustila kolbiště a vyrazila na louku. Stázka byla zvladatelná, ale jednou si asi 3x za sebou vyhodila,  neprošlo jí to a tak byla po zbytek hodiny hodná. Po jízdě jsme zase vyrazily na procházku kolem Hospitalu.

Obrazek

14.října- Pred 2ma dny jsem byla se Stázkou na posledním letošním VT na Kuksu. Moc se nám vedlo, i když před začátkem na louce jsem zazila pekny rodeo!:-/ Jely jsme soutěž 80cm a byly jsme s 4mi trestými body První!!! V soutěži 90 cm jsme se umístily na Druhém míste!:-))

Obrazek

7.října- Je mi líto že jsem si nasla čas až ted, ale mam super novinku!Vlastne to novinka, neni,protože to již ví každý,ale přesto to jsem napíšu: Stázka se neprodává.Smiley Je to ted s ni čím dál lepší, dokonce uz se naslo par jezdcu, kteri si na Stázku bez problemu sednou. Napriklad Verča S. docela jim to spolu jde!:-)Jinak Stázka začína pěkně "chlupatět". uz se tesim, az za ni konecne budu moct zase prijet(až konečně překonám onemocneni)....Smiley